Korduma kippuvad küsimused Selveris töötamise teemal

 

Mis on teenindaja / transporditöölise / pagar- küpsetaja / puhastusteenindaja / kaubakategooriajuhi / teenindusjuhi tööaeg?

Kauplused on pikalt avatud ja soovime tagada kõrgetasemelise teeninduse meie klientidele kogu lahtioleku aja jooksul.

 • Teenindajad katavad ära kogu kaupluse lahtioleku aja. Vahetused on enamasti 8-12-tunnised.
 • Transporditöölise ja puhastusteenindaja tööpäev algab sageli 1-1,5 tundi enne kaupluse avamist ja kestab enamasti kuni 12 tundi.
 • Pagar- küpsetaja tööpäev algab 1-2 tundi enne kaupluse avamist ning võib kesta ka kuni 12 tundi.
 • Kaubakategooriajuhi tööaeg on enamasti kell 8.00-17.00, kuid kaubakategooriajuht peab kampaaniatoodetel vahetama ära enda kategooria lõikes hinnasildid ja seda tehakse hommikul enne kaupluse avamist. See tähendab, et kui kauplus avatakse kell 8.00, siis hinnamuudatuste päevadel on vajalik tulla tööle näiteks kell 6.00. Samuti on kaubakategooriajuhtidest keegi nö valves ka nädalavahetusel. Selle arvelt on nädala sees vabad päevad. Sisuliselt on see ikkagi töö jooksva graafiku alusel.
 • Teenindusjuhi töö on samuti graafikuga, olenevalt majast. Enamasti on teenindusjuht alati tööl kas kaupluse avamisel või kaupluse sulgemisel. Vahetused on näiteks kell 7.45 -19.45 või näiteks 11.00-23.00.
 • e-Selveri tellimuste komplekteerija tööaeg on 7.00-19.00 või 8.00-20.00. Komplekteerijate öine vahetus töötab 19.00-7.00.
   

Kuidas näeb välja töögraafik/tööajakava?

Meil on kauplusi palju ja nii on ka erinevaid graafikuid. Kõik oleneb kaupluse suurusest ja asukohast.
Valdavalt on meil siiski pika ja lühikese nädala graafik.
See tähendab, et:

 • I nädalal on tööpäevad esmaspäev, teisipäev, reede, laupäev ja pühapäev
 • II nädalal on tööpäevad kolmapäev ja neljapäev

Järgmise kuu tööajakava saab kätte hiljemalt jooksva kuu 25ndaks kuupäevaks. Tööajakava koostamisel saab töötaja anda teada mõistlikkuse piires oma soove vabadele päevadele (kui juba eelnevalt on mingid plaanid tehtud). Proovime sellega arvestada.

 

Kas saan töötada esmaspäevast-reedeni kell 8.00-17.00?

Kahjuks selliseid tööaegu ei ole meie kauplusteketis üldjuhul pakkuda. Mõnes suuremas kaupluses, kus saame rohkem tööaegadega mängida, saame võimaldada erinevaid tööaegu.

 

Kas saan töötada osalise tööajaga?

Meil töötab palju osalise tööajaga töötajaid ning kui on võimalik, siis kindlasti võtame sellist tööaega soovivaid inimesi veel tööle. Osalise töökoormust saab rohkem võimaldada kokkuleppel mõnes suuremas kaupluses, kus on rohkem töötajaid korraga ühes vahetuses tööl ning saab erinevaid töögraafikuid teha. Osalise tööaja puhul eeldame töötajalt paindlikkust töötamiseks erinevatel aegadel (nii hommiku- kui ka õhtupoolikuti). Osaline tööaeg võib olla ka nii, et on samamoodi pikad kuni 12-tunnised vahetused, lihtsalt vähem vahetusi kuus. Koormust pakume alates 0,5 kohta, parem 0,7. Alla 0,5 koormuse me üldjuhul tööle ei võta. Erandeid oleme teinud õpilaste ja pensionäride tööle võtmisel.

 

Mis kellast kellani töötab öine kaubapaigutaja?

Öise kaubapaigutaja töövahetus on näiteks 19.00-7.00 või 20.00-8.00. Kaupluseti võib see olla erinev.
Öine kaubapaigutus on meil ainult neis kauplustes:

 • Järve Selver
 • Kadaka Selver
 • Pirita Selver
 • Balti jaama Selver
 • Sepapaja Selver
 • Viimsi Selver
 • Peetri Selver

Teistes kauplustes ei ole öist kaupade paigutust.

 

Kas saan töötada ainult saalis kaupade paigutajana?

Meil ei ole eraldi saaliteenindaja, kassapidaja ja letiteenindaja ametikohti. Meil on teenindaja ametikoht ja teenindaja omandab vähemalt 2 töölõiku. Peamiselt saab ta küll ühes lõigus töötada, kuid vajadusel asendab teises lõigus. Multifunktsionaalsus on hea nii töötajale kui ka tööandjale. Inimesel endal on vähem rutiini, vähem korduvaid liigutusi, saab vaheldumisi istuda ning ringi liikuda. See tagab, et tervis on korras. Kui oskad rohkem, siis on Sul võimalik teenida ka kõrgemat töötasu! Samas on ka kauplusel kergem korraldada asendusi, puhkuseid jne.
 

Kui suur on töötasu?

Töötasust räägime enamasti alles töövestluse käigus. Meil on enamikul kaupluse ametikohtadel tunnitasu ja see samuti on väga erinev, sõltuvalt ametikohast, kauplusest ja selle asukohast.
 

Mitu tundi kuus pean töötama kui töötan täistööajaga?

Keskmiselt tuleb kuus töötada 168 töötundi. Selveris rakendame 4-kuulist summeeritud tööaja arvestust.

 

Kas riigipühade ajal töötamine on topelt-tasustatud?

Jah, riigipühade ajal on kahekordne töötasu.
 

Kas saan suveks Selverisse tööle tulla, olen 15-aastane?

Võtame suveks abilisi tööle küll, kuid kuna vajame oma töötajatele puhkuse asendajaid, siis eelistame palgata täisealisi noori. Alaealised ei saa kahjuks teha pikki tööpäevi, tõsta raskusi, neile ei saa panna materiaalset vastutust, nad ei tohi käidelda alkoholi- ja tubakatooteid, töötada piimakülmas. Seega jääb üsna vähe neid töölõike, kus noor saaks üldse kaupluses tööd teha. Nii noorte tööle võtmisel eelistame oma töötajate lapsi.
 

Olen 60-aastane, kas saan teie juures tööd?

Meil on üle 2900 väga erinevas vanuses töötaja, kõige vanem töötaja on enam kui 80-aastane. Vanus ei ole takistuseks kui suudad ja soovid tööd teha.

 

Mis keeli pean oskama, et teil töötada?

Selver AS on Eestis tegutsev ettevõte ja meie töökeeleks on eesti keel.
Eesti Vabariigis tuleb keeleseaduse kohaselt tagada klientidele teenindus meie riigikeeles ehk eesti keeles. Seega on meie juures töötamise eelduseks eesti keele oskus, eelistatult B1 tasemel. Võid meile kandideerida juba siis, kui alles oled eesti keelt õppimas. Saad ju meie juures töötades hea praktika ning keeletaseme eksami kindlasti märksa lihtsamini sooritatud! Pakume Tallinnas oma töötajatele eesti keele õppimise võimalust.

Infoletis, kaubakategooriajuhina ja teenindusjuhina tuleb kasuks vene ning inglise keele oskus suhtlustasandil.